Pobierz Flash Player aby zobaczyc animacje.

Nowości

BLUM - LEGRABOX


Elegancki system szuflad charakteryzuje się prostym, gładkim designem i szczególnie wysokim komfortem ruchu. Minimalistyczny design został już wielokrotnie wyróżniony na całym świecie.

 

 

LEGRABOX jest tak wszechstronny jak sam temat mieszkania i można go zastosować we wszystkich pomieszczeniach, nie tylko mieszkalnych. Do tego produktu istnieje również, dopasowany pod względem designu, system organizacji wewnętrznej AMBIA-LINE. A wszystko to dla osiągnięcia harmonijnego wyglądu we wszystkich pomieszczeniach mieszkalnych.

 

Elegancki system szuflad o prostej linii. Elegancki. Zgrabny. LEGRABOX urzeka eleganckim designem boku połączonym z jeszcze wyższą techniką.

 

Fascynująca technika zupełnie nowy system prowadnic pozwala LEGRABOX zaoferować jeszcze wyższy komfort ruchu i wysokie wartości obciążenia.

 

LEGRABOX - nowy wymiar elegancji

Prosty, minimalistyczny design połączony z materiałami wysokiej jakości definiuje wygląd LEGRABOX. Ścianki boczne są proste na zewnątrz i wewnątrz, a ich grubość wynosi zaledwie 12.8 mm. Wszystkie elementy są do siebie perfekcyjnie dopasowane i tworzą harmonijną całość.

 

LEGRABOX występuje w zupełnie nowej kolorystyce. Zaślepka z logo klienta jest integralną częścią wzornictwa szuflady. Szuflady standardowe lub szuflady wewnętrzne, szuflady z wysokim frontem lub wysokie szuflady wewnętrzne - LEGRABOX ma mnóstwo zastosowań i robi dobre wrażenie w każdym pomieszczeniu.

 

Program:

 • Materiał i kolory: inox odporny na odciski palców lub stal o matowej powierzchni w kolorze brunatnoczarny mat, antracyt mat lub jedwabiście biały mat
 • Wysokości: N, M, K, C i F
 • Długości nominalne: 270 – 600 mm
 • System organizacji wewnętrznej AMBIA-LINE

 

Design - warianty

Oprócz LEGRABOX pure o matowej, metalicznej powierzchni i gładkiej ściance bocznej w ofercie znajduje się również inny wariant: LEGRABOX free* z dużymi elementami dekoracyjnymi. Dekory te idealnie wkomponowują się w design boku szuflady tworząc otwarty, lekki styl.

 

LEGRABOX free* oferuje swobodę indywidualnego projektowania za pomocą różnych materiałów takich jak szkło, drewno lub kamień. Ta opcja jest dostępna wyłącznie do szuflady z wysokim frontem o wysokości C.

 

Montaż i regulacja

Pewność jest nieodłącznym elementem LEGRABOX. Front wpina się wygodnie w pozycje mocowania, także w przypadku już zamontowanej szuflady.

 

Równie łatwo przebiega demontaż, ponieważ dzięki pozycji zatrzymania nawet jedna osoba może bez wysiłku zdemontować bardzo szerokie fronty.

 

LEGRABOX można wyregulować w 3 płaszczyznach - regulacja wysokości, boczna i nachylenia. Regulacja dotyczy zarówno szuflad standardowych, jak również szuflad z wysokim frontem - wszystko dla osiągnięcia precyzyjnego układu szczelin.

 

Nowa jakość ruchu

Prowadnica LEGRABOX to nowy system prowadnic, który łączy prosty design ze znakomitymi właściwościami jezdnymi. Już podczas otwierania komfort ruchu jest odczuwalny od pierwszego milimetra.

 

Niewielka siła potrzebna do otwarcia szuflady i zsynchronizowany delikatny ruch dają poczucie nowej jakości. Sprawdzona technologia BLUMOTION dba o wyjątkowe wrażenia podczas zamykania, które zawsze przebiega cicho i delikatnie.

 

Program:

 • Pełny wysuw w długościach od 270 - 600 mm
 • Obciążenie dynamiczne 40 i 70 kg
 • Ze zintegrowanym BLUMOTION, możliwość łączenia z SERVO-DRIVE, lub TIP-ON
 • Optymalna stabilizacja boczna

 

 

Technologie ruchu

LEGRABOX można łączyć z elektrycznym wspomaganiem ruchu SERVO-DRIVE. W ten sposób meble bez uchwytów otwierają się po naciśnięciu powierzchni frontu, a zamykają delikatnie i cicho dzięki BLUMOTION.

 

Gdy potrzebne jest mechaniczne wspomaganie otwierania, prowadnica LEGRABOX jest dostępna ze zintegrowaną technologią TIP-ON. Dzięki niej meble bez uchwytów otwierają się po naciśnięciu powierzchni frontu, a zamykają po jego dociśnięciu.

 

Pełne obciążenie

LEGRABOX przekonuje również przy pełnym wysuwie i dużym obciążeniu. Niskie wartości opadania prowadnicy umożliwiają realizację rozwiązań położonych nisko nad podłogą. Wysokie obciążenie dynamiczne wynoszące 40 i 70 kg pozwala nawet szerokim i ciężkim szufladom poruszać się delikatnie.

 

Szuflady z wysokimi frontami zyskują coraz większe znaczenie jako element nowoczesnego wzornictwa. LEGRABOX podąża za tym trendem poprzez zastosowanie nowych mocowań frontu, które gwarantują bardzo wysoką stabilność podczas otwierania i zamykania.

 

Przegląd zalet:

 • Zsynchronizowany, delikatny ruch oznacza jeszcze wyższy komfort ruchu
 • Wysokie obciążenie dynamiczne wynoszące 40 i 70 kg
 • Zintegrowany BLUMOTION, możliwość łączenia z SERVO-DRIVE, lub TIP-ON